I. Halı Saha Kamu Futbol Turnuvası

Şampiyonluk kupası Yargıtay’ın

Yargıtay’ın kuruluşunun 150. yılı etkinlikleri kapsamında Halı Saha Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Halı Saha Kamu Futbol Turnuvası şampiyonu Yargıtay Başkanlığı oldu.

ANKARA (Anayurt) – Yargıtay’ın Kuruluşunun 150. Yılı Etkinlikleri kapsamında Halı Saha Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Halı Saha Kamu Futbol Turnuvası şampiyonu Yargıtay Başkanlığı oldu. Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde oynanan final mücadelesinde  Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) takımını 2-0 mağlup eden Yargıtay Başkanlığı takımı şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Turnuvanın üçüncülük maçında Enerji Bakanlığı takımını 5-2 yenen Kültür ve Turizm Bakanlığı 3. olurken, Enerji Bakanlığı da dördüncü oldu. Turnuvanın en centilmen takımı ödülünü ise Adalet Bakanlığı takımı aldı. Turnuvanın en iyi kalecisi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı kalecisi Zafer Özdemir seçilirken, gol kralı ise ASMMMO takımından Mustafa Üreten oldu.

Turnuvaya; Yargıtay Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi, Adalet Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu , TKDK,  Ankara Numune Hastanesi, Ankara Sanayi Odası, ASMMMO, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kültür veTurizm Bakanlığı, Anadolu Ajansı takımları katıldı.

Cirit: İnşallah Dünya Şampiyonu da olurlar

Final maçı öncesinde şöhretler karması ile Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı karşılaştı. Şöhretler maçını Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı eski hakem Bahadır Bulut yönetti.

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in de forma giydiği maçta renkli görüntüler oluşurken, müsabakayı Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı 5-2 kazandı. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, maç sonunda yaptığı  açıklamada, maçı 5-2 kaybettiklerini belirterek, “Dostluk kazandı. Bize hoşgörülü davrandılar. Boşu boşuna Avrupa Şampiyonu değiller. Biz, Avrupa Şampiyonu’na yenildik. İnşallah Dünya Şampiyonu da olurlar” diye konuştu.

Çakmak: İngiltere bizi bu kadar yormamıştı

Avrupa şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı’nın kaptanı Osman Çakmak da kendilerini maç için çağıran Yargıtay’a teşekkür etti. Maç için de değerlendirme yapan Çakmak’ın, “İngiltere bizi bu kadar yormamıştı” demesi gülümsemelere neden oldu. Konuşmaların ardından Cirit tarafından futbolculara plaket ve fincan takımı hediye edildi.

Başkan Bulut destek istedi

Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut, Yargıtay’ın Kuruluşunun 150. yılı nedeniyle  düzenledikleri  Yargıtay 150.yıl 1.Halı Saha Kamu Futbol Turnuvası finalini onurlandıran Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’e ve tesislerini açarak desteğini esirgemeyen  Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Murat Cavcav’a  Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı yöneticileri ve sporcularına katılımlarından dolayı teşekkür ederek; “Halı Saha Turnuvamıza katılan tüm kurum yöneticileri ile sporcularına  ve  özerk bir Halı Saha Federasyonu kuruluşu için yaptığımız yasal başvurunun yıllık faaliyetler kapsamının bu en güzel gününde teşrif ve destekleriyle bize umut, moral ve çalışma aşkı veren birbirinden değerli tüm sporseverlere teşekkür ediyorum. Zaman tüneline girip geçmişe döndüğümüzde, hepimizin daha yeni yürümeye başladığı yaşlarda; evdeki halıların üzerinde  balonlarla, yün yumaklarıyla camı çerçeveleri indirerek  futbola başladığımız günleri, daha sonra sokaklarda taştan yaptığımız kaleler arasındaki, pet şişelerle plastik toplarla, devam eden futbol hayatımızı hatırlarız.

Profesyonel Futbol Takımlarımızın altyapıları ve ünlü futbolcular, hep bu aşamalardan geçmiş ve buralarda keşfedilmişlerdir. Futbol, dünyada en yaygın ve  seyircisi en fazla olan spor dalıdır. Güzel yurdumuzda, binlerce halı sahada yüzbinlerce her yaştan futbol sevdalısı, halı sahalarda sportmence futbol oynamaktadır. Spora doğuştan kabiliyeti olan kadın ve erkek halı saha futbolcularının daha özendirici, daha disiplinli, daha verimli ve  üst düzey sporcular olmalarını sağlamak, halı saha sporuna çekidüzen vermek ve buralarda parlayan futbol yıldızlarımızla Türkiye’yi; Dünyada en iyi  futbol ülkesi yapabilmek için başladığımız Türkiye Halı Saha Futbol Federasyonu kuruluşu çalışmalarında ve özerk bir halı saha federasyonu oluşturulmasında futbolu seven ve bilen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımızın, sporla ilgilenen tüm kişi ve kuruluşların bu konuda bize yardımcı olmalarını ve destek vermelerini diliyoruz.” diye konuştu.

Bulut, konuşmasını Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sporla ilgili şu sözleri ile noktaladı;  “Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*